نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: مشکل در انتخاب همسر

1691
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40008
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل در انتخاب همسر

سلام وقتتون بخیر..من ی سری مشکلاتی دارم که نمیدونم دلیلشون واقعا چیه،دختری هستم ۲۸ساله ک چند ماه دیگه میرم ۲۹ولی من اصلا نمیتونم برای ازدواج کسیرو انتخاب بکنم ..نمیدونم واقعا ریشه این مردد بودن چیه...اهل روابط دوستی نبودم تا ۲۵سالگی حتی علاقه ای ب ازدواج نداشتم حتی تصمیمم این بود هیچ وقت ازدواج نکنم ...نمیدونم چرا نگاهم منفی بود چند سالیه تمایل دارم ولی هر موردی برای آشنای پیش اومده مردد بودم تا اینکه طرف فکر کرده جدی نیستم و رفته...نمیتونم واقعا ی************و انتخاب کنم ...لطفا راهنمای کنید با چ معیارهای انتخاب کنم چطوری چشامو رو گزینهای دیگه ببندم..برای من موضوع ازدواج و انتخاب همسر ی بحران شده...همیشه هر کی میاد باز قانع نمیشم و منتظر ی آدم بهترم...این برام سواله ک اونای ک تو سن پایین ازدواج میکنن چطوری ب این موضوع فک نمیکنن ک شاید تو سالهای آینده گزینهای بهتری بودن....دست خودم نیست واقعا این خصوصیت واقعا احساس نیاز دارم و ناراحتم ک بلاتکلیفم ولی خیلی میترسم همیشه میترسم ک ی************و انتخاب کنم بعدا متوجه شم اونکه میخوام نیست یا آینده تو زندگیم یکی پیدا بشه ک ازش خوشم بیاد اونوقت چیکار کنم......از طلاق و خیانهم واقعا وحشت دارم.....نمیدونم چرا بقیه راحت میتونن تصمیم بگیرم من چرا نمیتونم تا کی اینطوری پیش برم ..واقعا خودمم خسته شدم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : مشکل در انتخاب همسر

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    در اول بهتر است به این موضوع دقت کنید که هیچ فرد کاملی وجود ندارد و هر فردی در کنار ویژگی های مثبت خود یک سری ویژگی های منفی نیز دارد و این دیدگاه شما که به دنبال فردی کامل هستید ممکن است از کمال طلبی شما نشعت بگیرد که فرد هیچ گاه از موقعیت های فعلی خود رضایت ندارد و این ناراضیتی می تواند باعث نگرانی و تلاش زیادو یا در بعضی مواقع تنها تفکر و کناره گیری شود. در اول برای ازدواج نیاز است که موقعیت فعلی خود را باور داشته باشید که شمال جایگاه اجتماعی و اقتصادی تحضیلات ، سن و .... می شود و دقت کنید با توجه به موقعیت و ملاک های شخصیتی خودتان یک سری معیار را انتخاب کنید که اگر در فرد مقابلتان باشد شما می توانید از کنار او بوودن احساس لذت و خوشبختی را تجربه کنید در مسیر این شناخت ها بهتر است به صورت حضوری با یک روانشناس مراجعه کنید تا این موارد مورد بررسی بیشتر قرار گیرد. ممکن است این ترس شما یکی از دلایلی باشد که باعث می شود در انتخاب های خودتان شک کنید و یا نگران آینده باشید که ممکن است ریشه در الگوها و یا سبک های آموزش شما داشته باشد که بهتر است قبل از تصمیم گیری برای ازدواج در مورد آنها با کمک یک روانشناس مجرب صحبت کنید و انها را برطرف کنید .
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    02122354783
    شاد باشید

3. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42492
    تشکـر
    16
    تشکر شده 32 بار در 21 پست
    میزان امتیاز
    5

پاسخ : مشکل در انتخاب همسر

شما با خودتون روراست نیستید و هنوز نمیدونید دنبال چی هستید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد